خدمات بیمه تامین اجتماعی

خدمات بیمه تامین اجتماعی

 

خدمات‌بیمه‌تامین‌اجتماعی-ارسال‌لیست‌بیمه-لیست‌دیسک-ListDisk-حق‌بیمه‎‌سهم‌کارگر-حق‌بیمه‌سهم‌کارفرما‌-حق‌بیمه‌بیکاری-تهیه‌وتنظیم‌لیست‌بیمه-حق‌بیمه30درصد-حق‌بیمه23درصد-حق‌بیمه20درصد

 

 

لیست بیمه تامین اجتماعی چیست؟

طبق قانون کارفرما مکلف است کارکنان خود را بیمه نماید و کارفرما جهت بیمه کردن کارکنان نیاز به تهیه و تنظیم و ارسال لیست بیمه دارد که  از این رو میتوان لیست بیمه تامین اجتماعی رااینگونه تعریف کرد : به لیست ارسالی توسط  نهاد، سازمان، مجموعه، کارگاه، کارفرما به سازمان تامین اجتماعی که شامل مشخصات کارگاهی و کارکنان با حقوق ومزایا مشخص و حق بیمه 30% که مربوط به ماه خاصی از سال می باشد و از آن پس جز سوابق کارگاه و هم کارکنان است لیست بیمه تامین اجتماعی میگویند.

 

  • اخذ کد کارگاهی بیمه :

برای دریافت کد کارگاهی یا همان کد بیمه در مرحله اول باید، شعبه محل استقرا شرکت خود را پیدا کنید و با در دست داشتن مدارک کامل شرکت از قبیل:

آگهی تاسیس

اساسنامه

روزنامه رسمی

اجاره نامه رسمی (اجاره نامه کد رهگیری دار)

مدارک هویتی مدیر عامل

مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره

قبوض آب یا تلفن محل 

و سایر مدارک مورد نیاز را جمع آوری و فرم ثبت نام را تکمیل کنید و پس از تشکیل پرونده باید منتظر بازرسی از طرف سازمان تامین اجتماعی باشید. هنگام بازرسی در صورت رویت هر کدام از پرسنل، بازرس پرسنل رویت شده را نام نویسی میکند و پس از بازرسی انجام شده یکی دیگر از مراحل دریافت کد کارگاهی را پشت سر گذاشته اید. در مرحله بعد به شعبه سازمان تامین اجتماعی خود مراجعه نموده و مراحل اداری دیگر از جمله: مشخص شدن کارشناس یا ممیز و دریافت کد کارگاه دریافت نام کاربری و پسورد ورود به سامانه ای سرویس و ... را دریافت نمایید. پیشنهاد ما به شما این است که این کار را به یک متخصص بسپارید، زیرا دریافت کد کارگاهی فقط به تشکیل پرونده و انجام امور اداری ختم نمی شود بلکه حساس‌ترین مرحله هنگام حضور بازرس در محل و دریافت گزارش بازرس و در صورت مغایرت گزارش بازرسی، ثبت اعتراض و درخواست مجدد بازرسی و فراهم کردن شرایط بازرسی مورد نظر از نظر تعداد بیمه شوندگان و نوع معرفی پرسنل به بازرس است.

بسیاری از متقاضیان کد کارگاهی به علت اطلاعات نادرست و یا ناکافی و همچنین دریافت مشاوره‌های عجیب و غریب و یا با یک اشتباه از سوی هر یک از پرسنل یا سرپرست، مبالغ بسیار سنگین همراه با جرائم به کارگاه تحمیل گردیده است.

جهت مشاوره و اخذ کد کارگاهی با ما تماس بگیرید.

 

  • دفاعیات بیمه چیست:

دفاعیات بیمه:اعتراض به برگه بدهی بیمه با اعتراض به بازرسی انجام شده یا ترک کار هر یک از پرسنل و یا سایر موارد مستلزم دفاع است. امور لایحه دفاع در سازمان تامین اجتماعی  یک کار تخصصی و لازمه انجام آن دارا بودن دانش و هم تجربه است که در صورت متخصص نبودن در این امر کارگاه متحمل زیان و بدهی سنگین خواهد شد.

  • حق بیمه چیست و چگونه محاسبه میشود ؟

حق بیمه شامل 30% از حقوق و مزایای دریافتی کارکنان می باشد که این 30% حق بیمه خود نیز به 20% حق بیمه و 3% بیمه بیکاری و 7% سهم خود بیمه شده تفکیک میشود و در نهایت سهم بیمه شده از حقوق ومزایا آن کسر میگردد که تا کارفرما 30% حق بیمه را پرداخت نماید، پس در اصل 23% از حق بیمه از سوی کارفرما و 7% از سوی بیمه شده پرداخت میگردد و در بعضی از کارگاههایی که  جز مشاغل سخت محسوب میشوند 4% به عنوان سختی کار به کارکنانی که در آن بخش مشغول به کار هستند تعلق میگیرد که در یک مقاله جداگانه به تشریح آن پرداخته ایم.

تنظیم و ارسال لیست بیمه

به 2 روش میتوان لیست بیمه را تهیه و ارسال نمود.

  • روش اول:حضوری

در این روش مسئول بیمه کارگاه به صورت حضوری در هر ماهه تا قبل از پایان ماه جاری باید به کارگزاری شعبه خود مراجعه نماید و نفرات را بیمه و لیست تهیه شده به همراه فیش واریزی را دریافت نماید

  • روش دوم: غیر حضوری

 

در روش غیر حضوری میتوان از 2 ابزار استفاده کرد:

1: نرم افزار لیست دیسک

2: سامانه‌ ای سرویس 

در این روش از نرم افزار لیست دیسک باید استفاده کرده

فیلم آموزش تهیه و تنظیم لیست بیمه(لیست دیسک-ListDisk)

نرم افزار را دانلود و نصب نمایید(دانلود لیست دیسک)

همه کارفرمایان برای تهیه لیست بیمه تامین اجتماعی، باید در ابتدا در سامانه ثبت‌نام کنند. بعد از دریافت کد کارگاهی، نام کاربری و رمز عبور، بایدنرم افزار ارسال لیست حق بیمه تامین اجتماعی را دانلود کنند. بعد از دانلود و نصب لازم است که اطلاعات کارگاه و کارکنان را در آن ثبت و بعد دیسکت خروجی به دست آمده در قالب یک فایل با فرمت خود نرم افزار در CD یا کامپیوتر خود ذخیره  و به صورت اینترنتی  از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی  پس از ورود به بخش کاربری کارگاه در قسمت عملیات لیست بیمه – بارگذاری لیست بیمه فایل خروجی از لیست دیسک را  بارگذاری کنید.

نحوه کار با لیست دیسک

 

 ویدئو آموزش کار با لیست دیسک و نحوه تهیه و ارسال لیست بیمه را میتوانید مشاهده نمایید اما جهت رفاه حال شما کاربران سایت به صورت مختصر و مفید به تشریح آموزش نحوه تهیه و ارسال لیست بیمه  از طریق لیست دیسک میپردازیم


در مرحله اول برنامه را نصب و اجرا نمایید سپس در منوی اول بخش اطلاعات پایه مشخصات کارگاه و مشخصات کارکنان را تکمیل نمایید ، توجه داشته باشید که اطلاعات کارگاهی و در بخشی مشخصات کارکنان قسمت اطلاعات هویتی را با دقت و بدون مغایرت با اطلاعات هویتی کارکنان مغایرتی نداشته باشد.

جزئیات منوی اطلاعات پایه

مشخصات کارگاه:

کد کارگاه:

ردیف پیمان:

نام کارگاه:

نام کارفرما:

آدرس کارگاه:آدرس را به صورت مختصر و کوتاه بنویسید

نرخ حق بیمه: 30%

مشخصات کارکنان:

اطلاعات هویتی: بدون مغایرت با مشخصات کارت ملی و هویتی شخص تکمیل گردد و این بخش اجباری می باشد.

شماره بیمه‌: شماره بیمه خود شخص
کد پرسنلی:به صورت خودکار و پیشفرض وارد میشود و تکمیل آن اختیاری است
شماره شناسنامه:
کد ملی: مطابق با کارت ملی
نام : مطابق با کارت ملی
نام خانوادگی: مطابق با کارت ملی
جنسیت:اجباری
نام پدر:مطابق با کارت ملی
تاریخ تولد: مطابق با کارت ملی
شغل: از ذره‌بین کنار برای جست‌وجو استفاده شود
شهر محل صدور: از ذره‌بین کنار برای جست‌وجو استفاده شود

اطلاعات تکمیلی: اختیاری می باشد و تکمیل این بخش ضرورتی ندارد


مرحله دوم وارد بخش عملیات و زیر منو لیست ماهانه شوید

کد کارگاهی که قبلا ذخیره کرده اید را جستجو کنید و سپس روی کارگاه مد نظر کلیک کنید

سپس سال و ماه و تعداد نفرات و جمع دستمد روزانه و حقوق ماهانه و مزایای شامل حق بیمه را وارد نمایید در بخش محاسبات خودکار حق بیمه اگر اعداد اعشار وجود دارد حتما اعشار را از بین ببرید لیست را ذخیره کنید.

سپس بر روی ریزکارکرد کلیک نمایید و تعداد نفراتی را که قرار است بیمه شوند را انتخاب و مطابق حقوق و دستمزد معیین را اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر شحض ریزکارکرد را ذخیره و سپس نفر جدید را با مشخصات حقوق ومزایای خودش وارد و ذخیره کنید و این کار را تا اتمام اضافه کردن تمامی نفراتی که قرار است بیمه شوند را ادامه دهید.

در مرحله بعد دیسک را بزنید و خروجی بگیرید و آن خروجی را در سامانه تامین اجتماعی طبق توضیحات بالا بارگذاری نمایید . برای پرداخت حق بیمه میتوانید از خود سایتی که لیست بیمه را ارسال کرده اید فیش واریزی دریافت کنید و در بخش پرداخت لیست بیمه مبلغ بیمه را واریز کنید.

ما میتوانیم تمامی خدمات بیمه ای از تشکیل پرونده و اخذ کد کارگاهی تا ارسال ماهانه لیست بیمه را برای شما انجام دهیم

جهت مشاوره  خدمات بیمه - مالیات - حسابداری و حسابرسی با ما در تماس باشید

خدمات حسابداری و مالیاتی

ارسال لیست بیمه

اظهارنامه مالیات ارزش افزوده

گزارش معاملات فصلی-ماده 169 ق‌م‌م

تحریر دفاتر قانونی

اظهارنامه مالیات بردرآمد

اظهارنامه مالیات برحقوق